ПРОФЕСИОНАЛЕН СЕРВИЗ И ПОДДРЪЖКА НА ОВК ИНСТАЛАЦИИ

БИТОВИ КЛИМАТИЦИ

Willis Haviland Carrier (26-ти ноември 1876 година в Ангола (Ню Йорк); † 7-ми Октомври 1950) е американски инженер и изобретател. Той е считан за баща на съвременната климатизация.
През 1895 г. той получава стипендия в университета Корнел и се дипломира през 1901 г. със  степен по машинно инженерство. След това той е работил за дружеството Бъфало Forge, в отдела за развитие на отоплителни системи за дървен материал и кафе. Той разработи по-добър начин за измерване на капацитета на отоплителни системи и е бил директор на развитие.
На 25-годишна възраст, той разработил система за регулиране на температурата и влажността на Sackett-Wilhelms Lithographing и издателска компания в Бруклин. През 1906 г. получава патент за това. Carrier възниква като дъщерно дружество на Бъфало Forge. След Първата световна война, Бъфало Forge се отделя от бизнеса с климатици, Carrier и шест колеги основават  Carrier Engineering Corporation.

Как е устроен климатика ?
   1. Преден панел-пластмасов решетъчен капак

   2. Основен филтър- служи за улавяне на прах от въздуха. Нужно е да бъде почистван регулярно. Почистването е лесно и не изисква професионални умения. Просто внимателно премахнете мрежата и под течаща вода(не топла за да не се свият) отстранете натрупания прахоляк.

  3. Изпарител- нагрява и изпарява фреона

  4. Хоризонтални жалузи- контролират посокат на въздушната струя нагоре или надолу                 

  5. Панел с индикации- показва режим на работа, температура в помещението и евентуално ако има повреда показва грешки

  6. Допълнителни филтри

  7. Турбина-работи  на различни степени, като по този начин регулира силата на въздушната струя

  8. Вертикални жалузи-регулират посоката на въздушната струя настрани

1. Компресорът - най-важният елемент в една климатична система, който движи целия процес по охлаждане или затопляне на помещението. Подобно на сърцето в човешкия организъм, компресорът засмуква фреона и осигурява движението му по климатичната система.

2. Терморегулиращ или четирипътен винтил служи за обръщане на режимите топло-студено. А това тойправи като обръща посоката на движение на фреона. Така външното тяло работи на студено,а вътрешното – на топло, при зададен режим на топло. Обратното е при режим студено.

3. Контролна платка- Контролната платка във външното тяло е заложена само при инверторните климатици. При обикновените сплит системи, цялата електроника се намира във вътрешното тяло

4. Вентилатор- При евтините климатици перката работи само на една степен При. климатиците от висока класа, с широк температурен диапазон  перките работят на няколко степени, което позволява по-плавното регулиране на температурата

5. Кондензатор – в него се изпарява хладилния агент – фреона.

6. Филтъра на фреона- при монтажна дейност предпазва от замърсяване фреона

7. Щуцерни връзки- тук се прави връзка на медните тръби между вътрешното и външното тяло

   8. Защитен капак- предпазва щуцерните връзки
В момента разглеждате олекотената мобилна версия на уебсайта. Към пълната версия.